ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4616132
*
nr 461 6132
Spegel
rokokostil, Förgylld, höjd: 80
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 10 april 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/4 14:08:53
1
1.800 kr
10/4 11:54:43
2
1.200 kr
10/4 12:27:23
2
1.600 kr
10/4 12:28:10
2
1.800 kr
10/4 14:19:13
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 461 6132
Spegel
rokokostil, Förgylld, höjd: 80
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 10 april 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/4 14:08:53 | 1 | 1.800 kr |
10/4 11:54:43 | 2 | 1.200 kr |
10/4 12:27:23 | 2 | 1.600 kr |
10/4 12:28:10 | 2 | 1.800 kr |
10/4 14:19:13 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27